קבלן מפתח

מהו קבלן מפתח, מהם היתרונות שלו על פני קבלני ביצוע רגילים, מי זקוק לו ולמי הוא יכול להוסיף את הערך הרב ביותר ולבסוף, מי מספק את השירות? התחום של קבלני מפתח הוא תחום שלא רבים מכירים אותו, אך יכול להוות פתרון מושלם לרבים הבונים את ביתם באופן פרטי, ועל כך בשורות הבאות.

מהו קבלן מפתח?

קבלני מפתח הם קבלנים האחראים על ניהול הפרויקט כולו, החל משלבי התכנון, הרישום והסידורים הבירוקרטיים, דרך ביצוע הפרויקט וכלה בגמר ובביצוע בדיקת בדק בית. המונח נובע כמובן מהמסלול שאותו עובר הלקוח עם הקבלן, מהשלבים הראשונים ועד קבלת המפתח לאכלוס המבנה. למודל העבודה עם קבלן מפתח ישנם יתרונות רבים, שהעיקרי ביניהם הוא מה שנקרא באנגלית One Stop Shop, קרי כל השירותים תחת קורת גג אחת – במקום להשקיע מאמץ וזמן רב בגיוס אנשי מקצוע נפרדים עבור תחומים ונושאים שונים בתהליך התכנון והבניה, ובמקום להגביר את רמת הסיכון של הפרויקט בגין בחירות לא נכונות של אנשי מקצוע, כל שצריך לעשות הוא לבחור חברה אחת, כדוגמת קבוצת עידן, המציעה שירות קבלן מפתח מא' ועד ת'. חברה זו תהיה אחראית למעשה לכל ההיבטים של הפרויקט מהשלבים הראשונים ביותר ועד מסירת המפתח ללקוח לאכלוס מיידי של המבנה.

למי זה מתאים?

קבלני מפתח מעורבים במגוון רחב של פרויקטים בתחום הדיור, הבנייה המסחרית והתעשייתית וכן בתחום התשתיות. יחד עם זאת, התחום שבו הערך של קבלן מפתח בא לידי ביטוי בצורה הברורה והמובהקת ביותר הוא התחום של בנייה פרטית. בבנייה זו, כדוגמת בניית בנה ביתך, אמור "בעל הבית", קרי הלקוח, לבנות בית מהמסד ועד הטפחות מבלי שיש לו שמץ של מושג בתחום. במצב זה, עלול בעל הבית להיתקל באתגרים קשים שעם חלקם הוא יוכל להתמודד בצורה די טובה, ועם אחרים הוא עלול לעשות טעויות שיעלו לו ביוקר בהמשך הדרך.

עבור מודל זה של בנייה פרטית, קבלן מפתח מספק פתרון מושלם של גורם מקצועי שמסייע ללקוח לעבור את כל אבני הדרך לאורך הפרויקט כולו, ובכלל זה הכנת תשתיות, עבודות עפר, יישור שטח, עבודה מול הרשויות ומול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, תכנון ובניית תכנית בנייה, ביצוע הפרויקט בכל ההיבטים ועד ביצוע עבודת גמר – הכל תחת קורת גג אחת.

מהו התחום שאותו אתם רוצים לשמור לעצמכם?

אחרי שאמרנו את כל זה, אם אתם בוחרים לעבוד עם קבלן מפתח והדברים נכונים גם לכל מקרה אחר, חשוב שאת פונקציית הפיקוח תשמרו לעצמכם. מצאו הנדסאי או מהנדס בניין שיפקח על תהליך הבנייה הפרטית שלכם, וידאג לייצג את האינטרסים שלכם מול כל הגורמים המעורבים, ובכלל זה קבלן המפתח ששכרתם לטובת הפרויקט. רק בצורה זו, תוכלו להבטיח שהדרישות שלכם אכן נענות ושהגורם האחראי לזה מקבל את המשכורת שלו מכם ונותן את הדין והחשבון שלו לכם.

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים